۷۰ درصد از ظرفیت هتل‌های فارس توسط گردشگران خارجی رزرو شد

تاریخ انتشار : 1396/04/01

رئیس جامعه هتلداران استان فارس از رزرو ۷۰ درصد از ظرفیت هتل‌های استان توسط گردشگران خارجی تا ۱۵ خرداد ماه خبر داد.

سید حسن سیادتان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه بازه زمانی 15 فروردین تا 15 خرداد ماه از ایام پیک سفر گردشگران خارجی است، اظهار داشت: در این فاصله زمانی 70 درصد از ظرفیت هتل‌های استان فارس رزرو شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است. 

وی با تشریح دلایل این افزایش گفت: ارزان بودن سفر به ایران یکی از دلایل اصلی افزایش سفر گردشگران خارجی به استان‌های گردشگرپذیر از جمله استان فارس است که در صورت تقویت زیرساخت‌ها این آمار می‌تواند افزایش بیشتری داشته باشد. 

رئیس جامعه هتلداران استان فارس افزود:  دوره بعدی حضور تورهای گردشگر خارجی در استان فارس اوایل مهرماه تا نیمه دی ماه است و در بازه زمانی اواسط خرداد تا نیمه مهرماه به اصطلاح دوره خلوت هتل‌هاست که همکاری دستگاه‌های دولتی می‌تواند صنعت هتلداری را رونق دهد. 

سیادتان با اشاره به اینکه اغلب ادارات دولتی استان فارس همایش‌های خود را در دوره پیک هتل‌ها برگزار می‌کنند، بیان کرد: با این اقدام هم هتل‌های استان فارس از رونق در تمام طول سال برخوردار می‌شوند و هم اینکه سازمان‌ها می‌توانند از تخفیفات ویژه هتل‌ها استفاده کنند.

سیادتان از تخفیف 10 تا 30 درصدی هتل‌های استان فارس در ماه رمضان خبر داد و بیان کرد: امید است با این تخفیف کاهش استفاده از هتل توسط گردشگران داخلی که در نوروز امسال رخ داد، جبران شود. 

 براساس گفته‌های سیادتان در 9 خرداد سال گذشته با تسنیم از 15 فروردین تا 15 خرداد 95  بیش از 85 تا 90 درصد از هتل‌های استان فارس اشغال شده بود که از این میزان 50 تا 60 درصد مربوط به گردشگران خارجی بود که در هتل‌های 3 و 4 و 5 ستاره استان فارس اقامت کردند و 25 تا 30 درصد مابقی از ظرفیت نیز توسط گردشگران داخلی اشغال شد.

همرسانی :