70درصد از ظرفیت هتلهای استان فارس خالی مانده است

تاریخ انتشار : 1396/06/15

رئیس جامعه هتلداران استان فارس در گفت‌وگو با تسنیم:

۷۰ درصد از ظرفیت هتل‌های استان فارس خالی مانده است

شناسه خبر: 1510718 سرویس: استانها

۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶

 هتل زندیه شیراز

رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد از ظرفیت هتل‌های استان اشغال است ابراز امیدواری کرد با شروع فصل پاییز این میزان افزایش یابد.

حسن سیادتان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از اشغال 30 درصدی هتل‌های شیراز توسط گردشگران داخلی و خارجی خبر داد و اظهار داشت: امید است که با شروع فصل پاییز و افزایش حضور گردشگران خارجی این میزان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نمی‌توان آماری از حضور گردشگران خارجی در فصل پاییز ارایه داد گفت: با وجود اینکه هر ساله مهر تا دی ماه ایام پیک سفر گردشگران خارجی است اما امسال برخی از گروه‌های گردشگری سفر خود را کنسل کردند و به همین دلیل ارائه آمار دقیق امکانپذیر نیست.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس از تعامل با هنرمندان صنایع دستی خبر داد و افزود: در تمامی هتل‌های استان فارس ویترینی از صنایع دستی استان فارس برای عرضه و فروش قرار داده شده است تا گردشگران بیشتر با صنایع دستی آشنا شوند.

سیادتان با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی از هتل‌ها این کار را آغاز کرده‌اند، بیان کرد: به مناسبت روز جهانگردی این امر در تمامی هتل‌های استان فارس کلید می‌خورد و نمایشگاه صنایع دستی در تمامی هتل‌های استان برگزار می‌شود.

این مسئول این امر را سود دو طرفه برای بخش گردشگری و صنایع دستی ذکر کرد و اظهار داشت: با این اقدام هم صنایع دستی بیشتر معرفی می‌شود و درآمدی نصیب هنرمندان می‌شود و هم اینکه هتلداران از این امر برای جذب بیشتر گردشگر استفاده می‌کنند.

همرسانی :