۳ هتل و هتل‌آپارتمان تا پایان سال در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد

تاریخ انتشار : 1396/08/06

رئیس جامعه هتلداران استان فارس در گفت‌وگو با تسنیم:

۳ هتل و هتل‌آپارتمان تا پایان سال در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد

شناسه خبر: 1555819 سرویس: استانها

۰۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲

رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به در دست ساخت بودن ۱۹ هتل در این استان گفت: ۳ هتل و هتل‌آپارتمان تا پایان سال در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد.

حسن سیادتان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان فارس اظهار داشت: 19 هتل و هتل آپارتمان در استان فارس در دست ساخت است که از این تعداد 3 هتل تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و رایزنی برای بازسازی هتل داریوش نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هتل داریوش در نزدیکی تخت جمشید فرصت مناسبی برای جذب گردشگر است، گفت: این هتل قبل از انقلاب ساخته شده و 200 اتاق دارد که در صورت بازسازی ظرفیت قابل توجهی به هتل‌های استان افزوده می‌شود.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس بازگشایی مجدد این هتل را عاملی برای اشتغال بومیان شهرستان مرودشت دانست و افزود: صنعت گردشگری یکی از صنایع اشتغالزا است به همین دلیل باید بسترها را فراهم کرد تا گردشگری رونق گیرد.

سیادتان با اشاره به اشغال 50 درصدی هتل‌های فارس از سوی گردشگران خارجی بیان کرد: این میزان از ابتدای مهر تا نیمه آبان است که انتظار داریم تا پایان دی ماه که زمان پیک سفر گردشگران خارجی است این امر افزایش یابد.

وی صنعت گردشگری را صنعتی شکننده و تحت تاثیر شرایط جهانی توصیف کرد و گفت: حادثه تروریستی که در مجلس شورای اسلامی رخ داد یکی از علل کاهش سفر گردشگران خارجی است چراکه این واقعه در زمانی رخ داد که گروه‌های توریستی مشغول رزرو هتل در ایران بودند.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس ظرفیت اشغال هتل‌های فارس توسط گردشگران داخلی را 15 درصد اعلام کرد.

 

همرسانی :