ثبت‌نام خانه مسافرهای ویژه نوروز در استان فارس از بهمن‌ ماه آغاز می‌شود

تاریخ انتشار : 1396/10/04

رئیس جامعه هتلداران استان فارس در گفت‌وگو با تسنیم:

ثبت‌نام خانه مسافرهای ویژه نوروز در استان فارس از بهمن‌ ماه آغاز می‌شود

شناسه خبر: 1610641 سرویس: استانها

۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱

 

رئیس جامعه هتلداران استان فارس از آغاز ثبت‌نام خانه مسافرها از ابتدای بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: این طرح به ساماندهی اسکان مسافران نوروزی کمک می‌کند.

سید حسن سیادتان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از آغاز ثبت‌نام خانه مسافرها از ابتدای بهمن ماه امسال خبر داد و اظهار داشت: ثبت‌نام در این طرح تا 25 اسفندماه ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت جامعه هتلداران استان فارس یا مراجعه حضور به دفتر جامعه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این طرح برای ساماندهی اسکان گردشگران از 2 سال پیش به جامعه هتلداران واگذار شده است، گفت: جامعه هتلداران استان فارس تلاش دارد تا شرایط مناسبی برای اسکان گردشگران داخلی و خارجی فراهم کند.

سیادتان با بیان اینکه منازلی که برای این طرح انتخاب می‌شوند باید شرایط مناسب را داشته باشند، افزود: پس از دریافت مشخصات ابتدایی خانه‌های مورد نظر، بازرسان ویژه جامعه هتلداران این مکان‌ها را لحاظ گوناگون مورد بازرسی قرار می‌دهند و پس از تائید بازرسی‌ها مجوز لازم به متقاضیان داده می‌شود.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس درباره مجوزهای دائمی یا موقت این خانه‌ مسافرها عنوان کرد: در شهر شیراز به مکان‌هایی که در مرکز شهر و نزدیکی هتل‌ها باشند، مجوز موقت داده می‌شود اما مکان‌هایی که دور از هتل‌ها باشند مجوز دائمی نیز داده می‌شود.

وی اظهار داشت: این طرح در شهرستان‌های استان نیز برگزار می‌شود و کسانی که متقاضی باشند می‌توانند پروانه دائم دریافت کنند.

 

همرسانی :