فاجعه برای هتلداران؛ هتل‌های استان فارس در حال ورشکستگی‌اند

تاریخ انتشار : 1398/10/28

فاجعه برای هتلداران؛ هتل‌های استان فارس در حال ورشکستگی‌اند.

✨ "حسن سیادتان" رئیس جامعه هتلداران استان فارس

 تمامی گردشگران خارجی که برای عید امسال ( نوروز ۹۹ ) در استان هتل رزرو کرده بودند با توجه به شرایط کنونی آن را لغو کردند.

 اتفاقات اخیر و گرانی بنزین باعث شد تا افراد از سفرهای هوایی و زمینی منصرف شوند.

 دولت نه تنها حمایتی نمی‌کند بلکه شاهد بروز مشکلاتی از سوی ادارات و سازمان‌هایی مانند تامین اجتماعی و دارایی نیز هستیم.

هتل‌های استان تاکنون نیروهای خود را تعدیل نکرده‌اند اما اگر این روند ادامه پیدا کند هیچ بعید نیست بسیاری از هتلداران مجبور به این کار شوند.

 @IR_HotelNews

رئيس جامعه هتلداران استان  نیز بااشاره به اتفاقات اخیر در کشور و تاثیر آن بر صنعت گردشگری گفت:همه گردشگران خارجی که برای  عید امسال (نوروز 99 ) فروردين وارديبهشت در استان هتل رزرو کرده بودند با توجه به شرایط کنونی آن را لغو کردند.

سید حسن سیادتان در گفت و گو با «ایلنا» و با اشاره به اینکه تمام هتل‌های استان در حال ورشکستگی‌اند افزود: عواملی مانند اتفاقات اخیر و گرانی بنزین سبب شد  افراد از سفرهای هوایی و زمینی منصرف شوند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی دولت باید برای رونق هتل‌ها  تمام قد از آنها حمایت کند، بیان کرد: متاسفانه نه تنها تا کنون حمایتی ندیدیم که با توجه به وضعیتی که گریبان هتل‌های استان را گرفته ، ادارات و سازمان‌هایی مانند تامین اجتماعی و دارایی مشکلاتی را هم  برای ما ایجاد کرده‌اند.

هتل‌های فارس فعلا نیروهای خود را تعدیل نکرده اند

سیادتان با اشاره به اینکه هتل‌های فارس تاکنون نیروهای خود را تعدیل نکرده‌اند، افزود: اگر این روند ادامه پیدا کند هیچ بعید نیست بسیاری از هتلداران مجبور به این کار شوند و بخشی از نیروهای خود را تعدیل کنند هر چند تمام تلاش  هتل‌ها برای حفظ نیروهای خود است اما رونق این بخش نیازمند حمایت سازمان ها و ادارتی مانند تامین اجتماعی، دارایی، اداره کل کار و رفاه اجتماعی ،آب، برق و گاز است.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس ادامه داد: گردشگران خارجی برای سفر به ایران هتل‌های استان را از 10 فروردین تا اواسط اردیبهشت رزرو کرده بودند که متاسفانه اتفاقات اخیر سبب شد  گردشگران بدون استثنا رزروها را کنسل کنند.

فاجعه برای هتلداران استان

سیادتان سپس از لفو  سفرهای گردشگران عربی که برای  درمان به فارس می آمدند پرداخت و افزود : پس از اتفاقات اخیر گردشگران حوزه خلیج فارس نیز که برای درمان اقدام به رزرو هتل در استان و شیراز کرده بودند آنها نیز از ورود به ایران و استان صرف نظر کرده‌اند.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها 5 درصد هتل‌های استان تکمیل شده‌اند، افزود: این موضوع یک فاجعه برای هتلداران است زیرا صاحبان هتل نمی‌توانند چراغ‌ هتل ها را خاموش و در آنجا را ببندند.

همرسانی :