تقدیر رئیس جامعه هتلداران فارس - بخشودگی مالیات بر ارزش افزوده هتل‌های یک تا سه ستاره

تاریخ انتشار : 1399/06/10

تقدیر رییس جامعه هتلداران فارس/ بخشودگی مالیات بر ارزش افزوده هتل‌های یک تا سه ستاره دستاورد بزرگ جامعه هتلداران است/ در فارس کارهای تازه‌ای برای جذب مسافران به هتل‌ها در حال انجام است

 امروز


عضو هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران گفت: دولتمردان از راس تا ذیل، همه از مشکلات صنعت گردشگری آگاهند و هر گونه حرف زدن ما درباره مشکلاتی که در طول فروردین سال 98 تا به امروز با آن روبرو بوده‌ایم، تکرار مکررات خواهد بود.

حسن سیادتان در گفت‌وگو با سایت جامعه هتلداران ایران افزود: روزنامه‌ها، سایت‌ها، صداوسیما و شبکه‌های اجتماعی سرشارند از بیان مشکلات صنعت گردشگری و از جمله هتلداری و کمتر کسی است که در جریان این مشکلات نباشد.

او گردشگري را صنعتي شكننده دانست که با هر ضربه‌اي دچار مشكل مي‌شود و گفت: مشکلات ما تنها منحصر به بعد از شیوع کرونا نیست بلکه پیش از آن و از ابتدای سال ٩٨ با سیل‌هایی که در نقاط مختلف کشور راه افتاد، آغاز شد. بنابراین صنعت گردشگری و هتلداري در پایان سال ٩٨ با آغاز مصیبت کرونا ضربه آخر را دریافت کرد. نتیجه این شد که خیلی‌ها در صنعت هتلداری امروز در آسیتانه ورشكستگي هستند.

رییس جامعه هتلداران فارس رفع مشکلات بخش خصوصی گردشگری را در گرو تعامل بیشتر دولت با این بخش دانست و گفت: من عقيده دارم كه هيچ كاري از دست هيچ كسي بر نمي‌آيد مگر اینکه دولت بخش خصوصي را بیش از پیش مورد همکاری و تعامل قرار دهد. ما نیازمند اتاق فکر مشترک دولت و بخش خصوصی در صنعت هتلداری هستیم.

  او گفت: بايد برنامه ريزي كرد و طرحي داد تا شهروندان بتوانند از امکانات و خدمات هتل‌ها با هزینه پایین‌تر استفاده کنند. مثلا شيراز ٤ ميليون جمعيت دارد. اینها باید در جریان خدماتی که هتل‌ها با تخفیف‌های ویژه ارائه می‌کند، قرار بگیرند تا هم سفرهای خوبی داشته باشند و هم به خروج هتل‌ها از رکود فعلی کمک کنند. مثلا می‌توان كارت‌های تخفیف 50 درصدي برای کارمندان دولت صادر کرد یا تخفیفات عمومی را در قالب تبلیغات به اطلاع عموم مردم رساند. در حال حاضر ما در شيراز در این زمینه‌ها دایم کار می‌کنیم و نتایج آن به زودی اعلام می‌شود.

سیادتان با بیان اینکه باید تلاش كنيم تا از بحران جهاني رهايي يابيم، اضافه کرد: طبق گفته متخصصان موضوع كرونا تا سال ٢٠٢٣ ممكن است ادامه داشته باشد و در این مدت طبعا نمي‌توانيم مثل قبل ادامه دهيم. سندروم كرونا، شيوه هاي زندگي را عوض کرده. باید به خواسته هاي هموطنان احترام گذاشت و براي زندگی در سندروم كرونا برنامه‌اي تنظیم کرد. به شخصه براي گردشگری در دوره پساكرونا پيش‌بيني خوبي دارم؛ زيرا مردم زندگي خاصي در اين دوران داشته‌اند و حتما بعد از كرونا اشتياق‌شان به سفر و گردش بسیار زیاد خواهد بود. باید از همین حالا براي آن روز برنامه‌ریزی کنیم. باید زير ساخت‌هايی را که جای‎شان خالی است، درست كنيم تا بتوانيم از اين پتانسيل به خوبی بهره‌مند شویم. دست روي دست گذاشتن كاري را از پيش نمي‌برد. کرونا نه تنها مشکل ایران که مشکل همه جهان است. دولت برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده، باید در زمینه‌هایی مانند تامين جتماعي، ماليات و ایجاد زمان تنفس برای بازپرزداخت وام‌ها، هزینه حامل‌های انرژی و ... کمک کند

او در مورد وضعیت اشتغال در هتل‌ها بعد از کرونا گفت: ما متخصصين آموزش ديده بسياري داريم كه حيف است از دست‌شان بدهیم. دولت برای حفظ این نیروها باید به هتلداران کمک كند.

سیادتان با بیان اینکه جامعه هتلداران ايران در این مدت خوب عمل کرده است، گفت: با اينكه اعضای هیئت مدیره جامعه خودشان هم به عنوان هتلدار در فشار هستند و مثل هر شهروند دیگری با خطر ابتلا به کرونا مواجه‌اند اما انصافا كارشان را خوب انجام مي‌دهند. آنها از جان‌شان مايه گذاشته‌اند و اين را هتلداران کشور به خوبی مي‌دانند. از مهم‌ترین کارهایی که اخیرا در این ارتباط انجام شده، بخشودگی ماليات بر ارزش افزوده هتل‌های يك تا سه ستاره است که جای تقدیر دارد.

 

عضو جامعه هتلداران ایران در پایان گفت: بايد برنامه ريزي كنيم و ايده‌هاي جديد به کار ببندیم و با تشکیل اتاق فكر با حضور متخصصين اين صنعت، بتوانيم از اين بحران عبور کنیم. دوران پساكروناو افزایش سفرها و رونق گردشگری همراه خواهد بود. باید برای آن روز برنامه‌ریزی کنیم و نباید عقب بمانیم.

همرسانی :