۲۵ واحد گردشگری در فارس گواهینامه استاندارد خدمات کیفیت دریافت کردند

تاریخ انتشار : 1399/10/22

 

 

۲۵ واحد گردشگری در فارس گواهینامه استاندارد خدمات کیفیت دریافت کردند

شیراز-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با بیان اینکه این استان در زمینه اخذ گواهینامه‌های استاندارد خدمات کیفیت پیشتاز است، گفت: این گواهینامه به ۲۵ مجموعه گردشگری دیگر در فارس اعطا شده است.

مصیب امیری، یکشنبه در آیین اعطای گواهینامه‌های استاندارد خدمات کیفیت به واحدهای گردشگری، با اشاره به آسیب‌های شیوع ویروس کرونا به ۷۷۰ مجموعه هتل و هتل‌آپارتمان در فارس، مهلت دریافت تسهیلات کرونا را برای تاسیسات گردشگری تا پایان دی‌ماه ۹۹ اعلام و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال و با شاهد کاهش میزان ابتلا به بیماری کووید۱۹ تاسیسات گردشگری این استان به خدمت‌رسانی مشغول شوند.

هتل‌های فارس در بحران کرونا تعدیل نیرو نکردند

رییس جامعه هتلداران استان فارس نیز در این آیین با بیان اینکه فرآیند استانداردسازی در تمام هتل‌ها و مهمانپذیرهای استان فارس از پیش از همه‌گیری کرونا آغاز شده بود، گفت: کاهش تعداد گردشگران و خلوتی‌ هتل‌ها همزمان با شیوع بیماری کووید ۱۹ فرصت افزایش استانداردها را به هتل‌ها داد و این فرآیند را تسریع کرد.

حسن سیادتان، با تاکید بر ضرورت افزایش کیفیت ارائه خدمات در استان فارس، اظهار داشت: این استان می‌تواند مقام‌های برتر بسیاری را در این حوزه کسب کند و با بازگشت رونق به صنعت گردشگری گام‌های بلندتری در این زمینه بردارد.

وی بیان کرد: در استان فارس شاهد تعدیل نیرو در عرصه گردشگری در دوران کرونا نبوده‌ایم؛ چون فعالان این عرصه متخصص‌اند و امیدواریم مدیران در این زمینه استقامت بیشتری نشان دهند تا از این بحران عبور کنیم.

مدیرکل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس نیز در این مراسم با اشاره به کاهش تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ گفت: همه‌گیری این بیماری سبب شد گرفتاری‌های مادی و معنوی دوچندانی گریبانگیر صنعت گردشگری و فعالان این عرصه شود و امیدواریم با موفقیت واکسن کرونا شاهد بازگشت به دوران آرامش باشیم.

سیدمجتبی علوی افزود: باید به زندگی با کرونا عادت کنیم، البته در این استان با همکاری نهادها و دستگاه‌های مختلف نظیر استانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری شیرار، دستاوردهای ارزنده‌ای حاصل شده و رونق به صنعت گردشگری استان فارس باز خواهد گشت.

وی، به اهمیت مثلث طلایی گردشگری بین شیراز، اصفهان و یزد اشاره کرد و گفت: برای رونق‌بخشی به گردشگری در دوران پساکرونا درصددیم مثلث گردشگری مذهبی را با مشارکت فارس، خراسان و قم نیز تشکیل دهیم.

همرسانی :