همه کارکنان هتل‌های استان فارس واکسینه شدند/ نوبت دوم واکسیناسیون کارکنان هتل‌های فارس در روزهای آتی

تاریخ انتشار : 1400/06/29

رئیس جامعه هتلداران استان فارس گفت: پرسنل هتل‌ها در زمره افرادی هستند که باید برای واکسیناسیون در اولویت باشند.

حسن سیادتان در گفت و گو با سایت جامعه هتلداران ایران عنوان کرد: ما پیش از این‌که واکسیناسیون هتل‌ها رسمی و ابلاغ شود با دانشگاه علوم پزشکی استان فارس وارد مذاکره شدیم و با رئیس، معاونین و دست اندرکاران واکسیناسیون در رده‌های دیگر به طور تخصصی صحبت کردیم. توضیح دادیم که کارکنان هتل‌ها برای واکسیناسیون باید در اولویت باشند. به این دلیل که این صنعت مدام با افراد مختلف و مسافران داخلی و خارجی ارتباط دارد. خصوصاً در استان توریستی فارس، چه شهر شیراز و چه سایر شهرها، کارکنان هتل‌ها مدام با گردشگران داخلی و خارجی سر و کار دارند. برای هتل‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را به بهترین شکل ممکن رعایت می‌کنند، ضرورت دارد که کارکنان‌شان واکسینه شوند تا هم با اطمینان خاطر بیشتری به گردشگران خدمات‌دهی کنند و هم امنیت و سلامت بهداشتی هتل‌ها حفظ شود. خوشبختانه رایزنی‌ها نتایج خوبی داشت و دانشگاه علوم پزشکی فارس با ما هم عقیده و مجاب شد که کارکنان هتل‌های استان را واکسینه کند.
او با بیان این‌که کلیه کارکنان هتل‌های استان فارس واکسینه شده‌اند، گفت: هم کارکنان هتل‌های شیراز و هم سایر شهرستان‌های استان، واکسن زده‌اند. نوبت اول تزریق شده و نوبت دوم در روزهای آتی تزریق خواهد شد. همان‌طور که می‌دانید کارکنان هتل‌ها عمدتاً افراد متخصصی هستند که در این زمینه آموزش دیده‌اند و صاحب مهارت و تخصص شده‌اند. ما در مذاکرات‌مان با دانشگاه علوم پزشکی استان یادآوری کردیم که اگر هر کدام از این کارکنان مریض شود یا از این شغل برود نمی‌توان به راحتی کسی را جایگزین او کرد. چرا که هر کدام آن‌ها حداقل باید شش ماه تا یک سال آموزش ببینند و دو سال در هتل‌ها کار کنند تا قابلیت جایگزین شدن به جای نیروهای قبلی را پیدا کنند. ما حتی برای مهمانپذیر‌ها و واحدهای اقامتی سنتی و بوم‌گردی‌های استان فارس هم قدم‌هایی برداشتیم و آنها هم توانستند واکسن‌هایشان را بزنند.
عضو هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران با ابراز امیدواری به این‌که ویروس کرونا هر چه زودتر از ایران و جهان ریشه‌کن شود، افزود: خوشبختانه در روزهای اخیر شاهد بودیم که واکسن‌های زیادی وارد کشور شد. امیدوارم همه مردم کشور به زودی واکسینه شوند و عده قلیلی هم که مخالف واکسن زدن هستند تشویق شوند که به فرایند واکسیناسیون بپیوندند و در امنیت و آرامش قرار بگیرند. اگر این اتفاق بیفتد، شاید در سال ۱۴۰۱ بتوانیم بخش کوچکی از خساراتی را که از فروردین ۹۸ گریبان‌گیر صنعت گردشگری و هتلداری کشور شد، جبران کنیمخوشبختانه دولت و وزارت بهداشت هم به خوبی پای کار آمدند و دارند خوب کار می‌کند. انشالله طی ماه‌های آتی شاهد واکسیناسیون کامل مردم ایران باشیم.

همرسانی :